vest

0

Partizan bolji od Krke, rađa se novi paklen centarski tandem

14.09.2012 20:56 | mozzartsport.com

Šampion Srbije u polufinalu turnira u Laktašima uz dosta oscilacija savladao slovenački tim sa 68:64

Veličina slova A A A

Partizan je pobedom nad slovenačkom Krkom ostvario plasman u finale turnira u Laktašima, na kojem učestvuju još domaća Igokea i Himki, iz čijeg međusobnog duela će pobednik doći na megdan Partizanu u finalu. Šampion Srbije je uz mnogo osailacija u prvom pripremnom meču otvorenom za javnost ovog leta savladao Slovence rezultatom 68:64 (14:10, 25:21, 16:7, 13:26).

najpozitivniji utisak meča je igra Partizanovog mladog centarsko tandem: Đorđe GagićNikola Milutinov, koji su pokazali da bi posle Krstića, Perovića, Pekovića i ostalih dugajlija mogli da budu sledeći biseri iz radionice Duška Vujoševića.

U prvoj deonici Partizan je odličnom odbranom u prvom delu četvtrine potpuno zaustavio protivnika. Imao vođstvo do 12:3, ipak slovenački tim je u finišu prvog kvartala popravio napad pa je prvih deset minuta igre završeno sa četiri poena prednosti za srpskog šampiona 10:14.

Druga četvrtina je bila znatno efikasnija za obe strane, a u strelce su se upisali i novi igrači. Crno-beli nisu imali više onu čvrstinu u odbrani iz prve deonice, ali su svakako poboljšali napad. U drugom kvartalu izabranici trenera Vujoševića su povećali razliku i na veliki odmor otišli sa osam poena prednosti 31:39.

Odlično su crno-beli počeli treću deonicu i napravili seriju od 10:0. Odbrana je ponovo bila na odličnom nivou, ostavila tim Krke gotovo šest minuta bez poena u nastavku. Treća deonica je u potpunosti pripala beogradskom timu 30:17, pa je klub iz Humske u poslednju deonicu ušao sa prednošću od 17 poena 55:38.

Tim Krke se nije predavao, poslednju deonicu su odigrali skoro bez greške i istopili prednost crno-belih. Ipak, Slovenci nisu uspeli ni jednog trenutka da dođu do izjednačenja i da preokrenu rezultat.

Pored već pomenutih mladih centara Gagića i Milutinova, istakli su se i stranci Vestreman i Guden.

PARTIZAN MT:S: Tomas 4, Vesterman 11, Milutinov 12, Miljenović, Milosavljević 3, Bogdanović 6, Gagić 17, Čekovski, Bešović, Čakarević 2, Đekić 2, Gordon 11.

KRKA: Lorbek 19, Vladović 2, Rojc, Lalić 12, Murić 8, Pavić 3, Klobučar 12, Lučić 8, Pajić, Mihaliž, Bolčina.

(FOTO: kkpartizan.rs)