""
""

Ajaks – šest, PSV – šest! De Grafšap od 0:3 do 3:3 za pola sata, a na kraju - 3:6 (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 31.10.15. | 22:57

Ali, ni domaćin nije ostao dužan, pošto je upisao tri pogotka protiv šampiona

Ajaks se ne predaje, ali ne da se ni PSV! Kopljanici su ne tako davno sravnili Rodu, a samo koji minut kasnije i Filipsovci su odgovorili istom merom protiv De Grafšapa. Doduše, za razliku od pulena Franka de Bura, igrači Filipa Kokua nisu igrali tako blistavu odbranu, pošto je konačni rezultat utakmice bio – 6:3.

Jednu potpuno ludu i nadasve interesantnu utakmicu odigrali su fudbaleri dva tima na De Vijverbergu. Već posle prvih pola sata igre Davi Proper i Andres Gvardado napunili su mrežu domaćina, a gol meksičkog reprezentativca gotovo je identičan kao onaj koji je postigao Arkadijuš Milik! Domaćin je odmah posle trećeg primljenog gola krenuo na sve ili ništa. A to se umalo isplatilo. Taman pred odlazak na veliki odmor Driver je pronašao put do gola, da bi već na startu drugog dela Banink uneo nemir u protivničke redove. U 50. minutu De Grafšap imao je gol zaostatka.

A onda, u 64. minutu Kabasele najavljuje potencijalnu senzaciju i u potpunosti vraća De Grafšap u život! No, veliki nalet domaćeg sastava u potpunosti je ugušio Luk De Jong samo nekoliko napada kasnije i to na efektan način, posle čega rival više nije imao snage da pojuri novo izjednačenje.

U poslednjih deset minuta meča De Grafšap je potpuno potonuo. Prvo je Lusijano Narsing uvećao razliku, da bi ukupno deveti gol na meču upisao Gaston Pereiro.