"Aleksandar Janković nema razloga za slavlje"

Aleksandar Janković ispustio pobedu u 88. minutu, debakl Slaviše Stojanovića

Vreme čitanja: 2min | uto. 28.10.14. | 22:27

Dalibor Veselinović strelac za Mehelen, Miloš Kosanović promašio penal, Aleksandar Čavrić u prvom timu Genka…

Aleksandar Janković nema razloga za slavljeUžasan trenutak da Zulte nagovesti da nije potpuno zaboravio da igra fudbal. Barem za Aleksandra Jankovića i njegov Mehelen. Bivši trener Crvene zvezde i mlade reprezentacije Srbije je imao bodove u džepu, ali je pogotkom Karela D’Ene u 88. minutu ostao bez pobede u 13. kolu Župiler Pro lige.

Rezultat kojim Janković nikako ne može da bude zadovoljan, pošto je na krilima raspoloženog Dalibora Veselinovića bio nadomak uspeha koji bi ga podigao do deobe četvrtog mesta na tabeli. Veselinović je, posle asistencije za 1:1 protiv Anderlehta te pobedničkog gola u okršaju sa Lirsom, bio nezaustavljiv i protiv Zultea. Prvo je iznudio penal, ali je još jednog srpskog predstavnika u Mehelenu Miloša Kosanovića pročitao Sami Bosut. Međutim, golman gostiju je bio nemoćan u 58. minutu kada je Veselinović još jednom zaslužio ovacije navijača Mehelena.

I kada se činilo da će Zulte doživeti i šesti uzastopni poraz hladan tuš za domaće u pomenutom 88. minutu.

Ali, još gore će spavati Slaviša Stojanović, koji je na gostovanju kod Genka pretrpeo treći poraz na klupi Lirsa, drugi uzastopni – 0:3.

Boban Bajković može da bude zadovoljan zbog toga što je "samo" tri puta vadio loptu iz svoje mreže s obzirom na to da je Lirs poslednji sudijski zvižduk dočekao sa devetoricom na terenu. Kristijan Kabasele, Erv Kaž i Tomas Bufel bili su strelci za sada drugoplasirani Genk za koji je sve vreme igrao Aleksandar ČavrićSergej Milinković Savić je na teren ušao u 87. minutu.