"Žile i Klještan slave pobedu"

Anderleht bez najskupljih prebrodio krizu, Janevski pretrpeo peti poraz u nizu

Vreme čitanja: 2min | ned. 16.02.14. | 20:34

Ljubičasti ostali na trećoj poziciji Pro lige pobedom nad Monom (2:0), Mitrović u 90. minutu tražio penal

Žile i Klještan slave pobeduMini kriza je prošlost za Anderleht. Posle poraza od Lirsa i remija sa Kortrajkom, šampion Belgije je zabeležio očekivanu pobedu nad Monom (2:0) i ostao na trećem mestu tabele, četiri runde uoči završetka regularnog dela sezone, posle kojeg će se ući u plej-of.

Kao što je najavljeno, trener Džon van der Brom ostavio je na klupi skupo plaćene igrače, među njima srpske reprezentativce Aleksandra Mitrovića i Luke Milivojevića, u čijem odsustvu su Ljubičasti dugo lomili otpor najslabijeg tima Pro lige, na čijoj klupi sedi Čedomir Janevski, ali su stvari došle na mestu u finišu prvog i početkom drugog poluvremena.

Najpre hitac Saše Lještana, potom overa Kolumbijca Vargasa za peti uzastopni poraz tima makedonskog stručnjaka, posle čega je trener Anderlehta, ipak, odlučio da na teren pošalje Mitrovića. Bivši napadač Partizana umalo da mu na poverenju uzvrati golom u poslednjem minutu, uklizao je na centrirao loptu, čak tvrdio da je povučen, tražeći penal, ali se mreža nije zatresla.