Anoeta peva - Vela, Vela, Vela! Senjor Mojes podigao uspavani Sosijedad (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | pet. 28.11.14. | 22:35

Meksikanac upisao het-trik u pobedi nad Elčeom - 3:0

Karlos Vela

U prvih 12 kola Primere Karlos Vela uknjižio je samo dva ligaška pogotka. A onda, u meču sa Elčeom, napadač Real Sosijedada postigao je tri gola, vredna tri velika boda za prvu pobedu Dejvida Mojesa na klupi tima sa Anoete - 3:0.

Sosijedad je tako stigao do drugog trijumfa u poslednje tri utakmice i tako uhvatio voz za beg sa dna tabele, a apsolutni heroj je meksički ofanzivac, koji je očigledno čvrsto rešio da podigne formu na viši nivo.

Prvi pogodak viđen je već u 3. minutu susreta, kada je Martinez poslao upotrebljiv centaršut sa desne strane, a Vela odličnim trzajem glavom savladao Titona

Već u 31. minutu Vela je iskoristio fantastičnu loptu Ćabija Prijeta i duplirao prednost, posle sjajno istrčane kontre i matiranja nemoćnog rivala.

Tačku na vrlo važnu pobedu Vela je stavio u uvodnim minutima drugog dela, kada je jednu nesmotrenu reakciju protivničke odbrane pretvorio u vrlo lep pogodak.