Armani je hit ove jeseni! Nedović i Micov otvorili rafalnu paljbu u Istanbulu

Vreme čitanja: 2min | čet. 15.11.18. | 19:47

Italijani strašnim šutem za tri poena došli do nove pobede

Ako su u prethodne dve sezone bili najveće razočaranje Evrolige, onda su na početku ove najveći hit!

Manekeni iz Milana su nastavili sa sjajnim igrama i zabeležili petu pobedu u prvih sedam kola. Nova žrtva Armanija je bila Darušafaka u Istanbulu. U fantastičnoj šuterskoj večeri, Armani je sasuo rafal trojki u koš turskog tima i pobedio 98:92.

Armani je šutirao trojke 18/32, a u većem delu meča je procenat bio iznad 60 odsto.

Italijani su vodili od prvog napada, sredinom druge četvrtine stigli do dvocifrene prednosti i izgledalo je da domaćem timu preti katastrofa. Majk Džejms je bio nezaustavljiv u prvom poluvremenu kada je ubacio čak 16 poena. Ipak, Darušafaka je uspela u drugom poluvremenu da se vrati u igru, sustigne i prestigne prednost Italijana. Ali, čim je Dačka povela sa poenom razlike, raspucali su se Micov i Džerles pa se Olimpija vratila na prednost od 12 poena prednosti.

Ni tu nije bio kraj. Uspela je Darušafaka još jednom da priđe na poen razlike dva minuta pre kraja, imala šut za vođstvo, ali se Armani odbranio. A potom je Bertans novom trojkom prelomio pitanje pobednika.

Džejms je sa 21 poenom bio najefikasniji u pobedničkom timu, dok je Micov ubacio poen manje, ali je čak 12 dao u poslednjoj četvrtini. Micov je trojke šutirao 4/6, za dva poena imao 1/6, a sa linije penala 6/6. Imao je po tri skoka i asistencije uz dve ukradene lopte za 30 minuta na parketu. Nemanja Nedović bio najbolji trojkaš. Srpski reprezentativac je pogodio pet od osam trojki, ali ga nije išlo za dva poena gde je imao 0/4. Ukupno je ubacio 17 poena za samo 15 minuta na parketu. U domaćem timu se istakao Majkl Erik sa 16 poena.