""

Astra opet pokazala da sa njom nema šale, novi minimalac Botošanija

Vreme čitanja: 1min | ned. 24.08.14. | 20:44

Tim iz Ploeštija izjednačio se po broju bodova sa Steauom

Osvajanjem drugog mesta prošle sezone Astra je pokazala da izrasta u veoma ozbiljan klub i da na nju treba ozbiljno računati, što se potvrđuje i ove sezone. Ekipa iz Ploeštija ostvarila je četvrtu pobedu u sezoni i izjednačila se sa Steauom na čelu tabele, pošto je kao gost savladala Rapid iz Bukurešta sa 2:0.

Astri je posao bio značajno olakšan od 29. minuta, kada je Stojka zaradio crveni karton. Od tog trenutka gosti su potpuno preuzeli kontrolu utakmice, u 41. minutu preko De Amorima stigli do prednosti, a tri boda je overio Grandin u poslednjim trenucima utakmice.

U prvom meču dana Botošani je bio bolji od Univerzitatee iz Kluža i ponovo je to bio minimalac. Ovom klubu je to treće avezana pobeda i treća istim rezultatom.