""

Bajković skidao zicere, ali je srpski Mehelen zakucao Lirs za dno tabele!

Vreme čitanja: 2min | ned. 22.02.15. | 21:49

Ekipa Aleksandra Jankovića dobrom igrom u nastavku slomila otpor komšija 2:1

Činilo se da je šok terapija i smena Slaviše Stojanovića imala pravo dejstvo na limitiranu ekipu Lirsa. Fenjeraš PRO lige vezao je dve pobede, ali je srpski Mehelen stao na rep timu za koji je vrlo dobro branio Boban Bajković – 2:1. I drugi komšijski derbi u ovoj sezoni pripao je žuto-crnima koji su zabeležili prvu trojku posle šest sedmica i domogli se do devetog mesta na tabeli PRO lige.

Tim koji predvodi bivši trener Crvene zvezde Aleksandar Janković mnogo lakše nego što rezultat pokazuje uspeo je da uzme meru Lirsu. Domaćin je posebno bio inspirisan u drugom delu, a prema izveštajima belgijskih medija Boban Bajković je skidao zicer i sačuvao Lirs težeg poraza.

Kada je jedan od najboljih igrača Mehelena De Vite doveo domaćina vođstvo već u sedmom minute činilo se da će Lirs pretrpeti još jedan katastrofalan poraz. Međutim, posle odličnog pasa u prostor Slovenac Velikonja je poravnao rezultat.

Bilo je to praktično sve što smo videli od Lirsa u večerašnjem meču. U nastavku je prvo štoper Miloš Kosanović iz slobodnog udarca proveravao koncentraciju Bobana Bajkovića, ali je inicijativu domaćina konačno naplatio vezista Hani u 54.minutu.

Praktično, Lirs je u tim trenucima bio na konopcima. Odbrana gostiju delovala je slabo, međutim Bajković je fenomenalno skinuo udarc glavom Veselinovića iz neposredne blizine. Bajković se istakao u zaostavnom vremenu, skrativši ugao jednom od napadača Mehelena.