""
""

Benson za Cvoleov spas, Venlu ne gine baraž

Vreme čitanja: 1min | pet. 12.04.13. | 22:02

U direktnom obračunu rivala iz donjeg dela tabele, Cvole slavio kao gost u Venlu i napravio veliki korak ka opstanku

Večeras je umrla i poslednja nada Venla da će izbeći baraž i da će u regularnom delu Eredivizije izboriti opstanak u holandskom šampionatu. Poraženi su na svom terenu sa 0:2 od Cvolea koji je ovom pobedom napravio veliki korak ka onome što Venlu nije prošlo za rukom. Heroj Cvoleove pobede je bio centarfor Fred Benson strelac oba gola.

Prvi pogodak je postigao u 16. minutu maltene iz prvog pokušaja gostiju da ugroze gol rivala. Pobegao je čuvaru i rutinski zatresao mrežu domaćih. Venlo je bio za nijansu bolji rival, stvarao šanse, ali ni drugi put u sezoni nisu uspeli da zatresu mrežu Cvolea. Sve je bilo rešeno kada je Benson u 63. minutu iskoristio neodlučnost i sporu intervenciju golmana domaćih Maenpe i štopera Rezlera. Sve što je Venlo do kraja meča uspeo da uradui je stativa Linsena u finišu meča.

Cvole je sada sedam bodova iznad linije koja vodi u baraž, dok je Venlo sa 22 boda ostao na pretposlednjoj poziciji i igraće plej-aut.