"Dao lep gol: Hose Antonio Rejes"

Lepotica Rejesa zapečatila trijumf Sevilje, Halilović nije mogao sam protiv Betisa (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | uto. 15.12.15. | 23:00

Ekipe iz Andaluzije zabeležile su prolaz u osminu finala Kupa kralja, a društvo im prave Espanjol i Deportivo

Dao lep gol: Hose Antonio Rejes

Favoriti su ispunili očekivanja u revanš mečevima Kupa kralja, a osim gradskih rivala iz Sevilje u osminu finala plasirali su se i Espanjol i Deportivo. Sevilja je rutinski savladala Logronjes sa 2:0 i ukupnim rezultatom 5:0 prošla u narednu fazu.

Ćiro Imobile je već u 15. minutu doveo Berbere u vođstvo, a tačku na utakmicu stavio je Hose Antonio Rejes fantastičnim šutem iz slobodnog udarca u finišu prvog dela. U nastavku je Sevilja rutinski odradila posao, ali je trnera Unaija Emerija sigurno iznerviralo nepotrebno isključenje Ibore u samom finišu.

Betis je izdržao pritisak Sportinga u Hihonu i zahvaljujući golovima u finišu remizirao 3:3 i plasirao se u osminu finala Kupa Kralja. Bilo je đavolski teško za Zelene iz Sevilje, pogotovo jer je Sporting u poslednjih dvadeset minuta ušao s prednošću od 3:1, kojom je nadoknadio zaostatak iz prvog meča (0:2).

Ipak, spasilac gostiju bio je Riki Van Volfsfinkel, koji je u 83. minutu smanjio na 2:3, a pet minuta kasnije Sehudo je definitivno označio kraj nade za domaćine. Do tih primljenih golova Hihon je bio bolji. Iako je prvo poluvreme završeno nerešeno (1:1), u nastavku se razigrao mladi Alen Halilović. Hrvat na pozajmici iz Barselone postigao je dva gola (jedan s bele tačke) i vratio Sporting u igru, ali su kontre Betisa na kraju bile ubitačne i nisu dozvolile domaćinu da trijumfalno okonča povratak u ovaj sjajan meč.

Deportivo je u La Korunji rutinski remizirao sa niželigašem Ljagosterom 1:1 i ukupnim rezultatom 2:1 prošao u osminu finala Kupa kralja. Espanjol i Levante ponovo su vbodili veliku borbu kao u prvom meču, a domaćin je preokrenuo prednost gostiju i trijumfom 2:1 (ukupnim rezultatom 3:2), prošao u osminu finala.