""
""

Beverenu ne pomaže ni Oumaru, prva radost Mehelena, a tuga Lokerena

Vreme čitanja: 2min | sub. 24.08.13. | 21:57

Bivši napadač Vojvodine proveo je svih 90 minuta na terenu, ali nije uspeo da pomogne novom klubu da ostane neporažen

Posle tri poraza i jednog remija, igrači Mehelena konačno imaju razlog za slavlje. Ekipa sa severa Belgije upisala je prvu pobedu na gostovanju Kortrijku, koji nastavlja da igra po sistemu 'toplo-hladno' – 2:1.

Nije puno trebalo gostima da stignu do prvog gola, svega 14 minuta, a strelac je bio Bubakar Dijabang, posle asistencije Alesandra Kordada. Iako je domaćin napadao tokom nastavka utakmice, igrači Mehelena su ponovo slavili. Igrao se 49. minut kada je Mats Rits iskoristio novu asistenciju Kordada i zapečatio sudbinu Kortrijka. Istina, domaćin je u poslednjim trenucima utakmice uspeo da stigne do utešnog gola, ali snage i vremena za nešto više nije bilo. Strelac je bio Santini u 92. minutu.

Ovim trijumfom Mehelen je pobegao iz opasne zone, dok je Kortrijk na sedmom mestu sa isto toliko bodova.

Beverenu, nažalost, ne pomaže ni Abubakar Oumaru. Doskorašnji centarfor Vojvodine odigrao je svih 90 minuta u porazu od Lirsa rezultatom 1:0, a jedini pogodak na meču postigao je Losada sa bele tačke.

Srpski internacionalac i igrač Beverena Miloš Marić proveo je na terenu svih 90 minuta, dok je Dalibor Veselinović u igru ušao u 70. minutu, zamenivši bivšeg igrača Crvene zvezde, Ivana Tričkovskog.