Bez muke nema nauke: Ajaks se porodio protiv Vitesea (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 11.09.16. | 18:35

Kopljanici jedva slavili pogotkom defanzivca Firgevera u 55. minutu

Viktor Fišer

Primarni cilj je ostvaren, pobeda protiv Vitesea (1:0) upisana je na zatvaranju petog kola Eredivizije, ali će stručni štab Kopljanika morati da poradi na ispravljajnju neefikasnosti koja je danas bila glavna odlika u igri amsterdamskog velikana. Mučio se Ajaks da pobedi, naporno radio da bi slavio i na kraju je nagrađen za trud.

Bio je Ajaks mnogo bolji u ovom malom derbiju, dominantniji tokom svih 90 minuta, ali je utakmicu odlučio detalj iz 55. minuta. Novajlija Zajeh je sjajno centrirao sa leve strane, a defanzivac Firgever glavom lepo zakucao loptu u mrežu gostiju za drugi vezani trijumf, kojim su domaćini pokazali da je kriza rezultata prošlost.

Srpski reprezentativac Nemanja Gudelj odigrao je sasvim solidno ceo meč za Kopljanike, koji su pucali na gol rivala preko 20 puta, ali je samo jedna lopta završila u mreži. Solidno je branio golman gostiju Rom, a pokušaji Viotesea preko iskusnog Van Volsfinkela nisu doneli nikakvo iznenađenje.

Nova pobeda, treća u sezoni omogućila je Ajaksu prodor na treće mesto, sa tri boda manje od drugoplasiranog PSV-a i pet od lidera Fajenorda. Bitno je da se pobede nižu i da se nije odustalo od titule...