Bez starca nema udarca: Deda Dirk ne ispušta Ajaks (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 06.12.15. | 16:15

Fajenord savladao Herakles (3:0) i nastavio poteru za liderom iz Amsterdama

Majstor: Dirk Kajt

Još jedno efikasno fudbalsko popodne u Roterdamu. Fajenord je bio siguran u okršaju sa Heraklesom - 3:0 (1:0), posle kojeg se vratio na poziciju broj dva, sa tri boda manje od vodećeg Ajaksa. Prepuni De Kajp video je ubedljivu partiju pulena Đovanija Van Bronkhorsta, koji su u finišu sa igračem više definitivno slomili žilav otpor gostiju.

Vodio je domaćin posle prvih 45 minuta, golom Elije u 31. minutu, a ovaj period igre obeležila je sjajna partija veterana Dirka Kajta koji je u prvom delu imao više dodira sa loptom od bilo kojeg drugog igrača na terenu. Kapiten crveno-belih igra sjajno ove sezone od poslednjih sedam utakmica doprineo je pobedama Fajenorda sa osam golova i dve asistencije, a u 83. minutu, nakon isključenja Zomera i centaršuta Viljene iz slobodnog udarca sa leve strane pogodio je glavom za 2:0.

Konačnih i ubedljivih 3:0 za Fajenord postavio je u poslednjim trenucima probuđeni Mihiel Kramer, koji se takođe nalazi u sjajnoj golgeterskoj seriji i koji je doneo kvalitet više ozbiljnom pretendentu na šampionsku titulu.

U uvodnom meču današnjeg programa, Viljem je u okršaju davljenika u Tilburgu ubedljivo savladao Kambur sa 3:0 i pobegao iz opasne zone. Rišairo Živković odigrao je prvih 45 minuta za domaćina, koji je u finišu golovima Falkenburga i Vujtensa overio pobedu. NEC je u Nejmehenu uspeo da u drugom poluvremenu nadoknadi dva gola zaostatka i ostane neporažen u okršaju sa Cvoleom (2:2).