Bogataši sa juga na dobrom putu da odbrane titulu u Maleziji

Vreme čitanja: 1min | sub. 02.06.18. | 19:03

Johor u velikom derbiju nokautirao Perak

Johor nezadrživo grabi ka petoj uzastopnoj tituli fudbalskog šampiona Malezije. Bogati klub sa juga zemlje na svom terenu je u derbiju 13. kola savladao drugoplasirani Perak sa 2:0 i povećao prednost na tabeli na osam bodova.

To je braniocu trofeja bio četvrti uzastopni prvenstveni trijumf na domaćem terenu. Još jednom se pokazalo i da je Perak jedna od omiljenih mušterija Johora, jer mu je ovo bio deveti poraz u deset međusobnih okršaja.

Argentinski vezista Fernando Markez je već u petom minutu doveo domaćina u vođstvo pošto je iskoristio penal i stavio gostima do znanja da se ne nadaju previše.

Ipak, za potvrdu nove važne pobede u trci za titulu domaćin je morao da sačeka sve do 83. minuta, a onda je brazilski napadač Žorž zatresao mrežu.