""
""

Braga voli da igra kup: Ludnica u Kamenolomu, Rui Fonte bacio Žezusa i Sporting na kolena! (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | sre. 16.12.15. | 23:45

To je bio prvi poraz trenera Sportinga u domaćim takmičenjima ove sezone

Kakav spektakl u “kamenolomu“ u Bragi! Domaći tim posle produžetaka pobedio je ekipu Sportinga iz Lisabona sa 4:3 i plasirao se u četvrfinale portugalskog kupa.

Ovo je bio prvi poraz trenera Žorža Žezusa na klupi Sportinga u domaćim takmičenjima ove sezone.

Braga je pokazala više, bila je srećnija, ali i hrabrija u dodatnih pola sata igre. Zbog takvog pristupa domaći fudbaleri bili su nagrađeni pobedonosnim golom Ruija Fontea u 111. minutu.

Utakmica u Bragi obilovala je preokretima, poveo je Sporting preko Alberta Akvilanija u 10. minutu, a onda je domaćin preokrenuo preko Vilsona Eduarda i Alana.

Tada je na scenu ponovio stupio Sporting. Lisabonski Lavovi su za samo 10 minuta, od 57. go 67, opet okrenuli utakmici zahvaljujući Islamu Slimaniju i Vilijamu Karvalju. Konačno, produžetke Bragi doneo je Marselo Gojano sedam minuta pre kraja, kada su već mnogi pomislili da je sve gotovo.

Bivši napadač Čukaričkog Nikola Stojiljković ušao je u igru u 63. minutu, kada je u timu Brage zamenio Ahmeda Hasana Koku.