""

EL: Braun vodio Sijenu do nove pobede, Fener savladao Bešiktaš

Vreme čitanja: 2min | pet. 15.02.13. | 23:02

Montepaski preko sjajnog Amerikanca stigao do šestog trijumfa u TOP 16 fazi, istanbulski derbi pripao Ulkeru

Košarkaši Montepaski Sijene uspeli su da ostvare veoma bitnu pobedu u poslednjoj utakmici sedmog kola TOP 16 faze Evrolige. Rezultat 85:74. U veoma zanimljivom derbiju večeri viđeno je dosta preokreta, a na kraju izabranici Luke Bankija odneli ceo plen, i tako zadržali korak sa Barselonom u trci za prvo mesto u F grupi, koja ima skor 6:1, baš kao i Sijena.

Gosti su tokom prvog poluvremena bili bolji tim na parketu, međutim, prelomna je bila treća četvrtina, kada je domaćin postigao 26, a Kaha sa 13 koševa, što je Montepaskiju donelo lepu prednost pred start poslednje deonice.

Do kraja utakmice Sijena je rutinski sačuvala prednost, i tako ubeležila i šestu pobedu u TOP 16 fazi.

Najefikasniji strelac u domaćem timu bio je uvek sjajni Bobi Braun sa 18 poena, 5 asistencija, ali i 6 izgubljenih lopti, dok su Danijel Haket i Metju Dženink ubacili po 16. Srpski reprezentativac Aleksandar Rašić odigrao je skromnih osam minuta, i za to vreme ubacio još skromnijih 5 poena. S druge strane, Lampe je postigao 17 poena, uz 5 skokova, Nemanja Bjelica dva koša manje, uz 7 skokova, dok je Milko Bjelica meč završio sa samo 4 poena.

Nešto ranije košarkaši Fenerbahče Ulkera savladali su Bešiktaš u istanbulskom derbiju rezultatom 78:72, i tako zabeležili drugu pobedu. Reprezentativac Srbije Uroš Tripković nije ulazio u igru.

Posle kompletiranog sedmog kola Barsa i Sijena imaju skor 6:1, Himki, Olimpijakos i Kaha Laboral imaju po četiri pobede, Makabi i Fener po dve, dok Bešiktaš nema trijumf u TOP 16 fazi.