"Standardna slika sa Sančez Pishuana"

Bum-bum Sevilja! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 05.10.14. | 13:46

Stefan M’Bija i Karlos Baka demolirali Deportivo. Andalužani se probili do trećeg mesta na tabeli Primere

Standardna slika sa Sančez PishuanaIdealan protivnik za oporavak od debakla na Visente Kalderonu. Sevilja nije dozvolila da se ugasi posle poraza od Atletika (0:4) u prošlom kolu, već je duel sa fenjerašem Deportivom iskoristila kao odskočnu dasku i slavila sa ubedljivih 4:1 za proboj do trećeg mesta na tabeli Primere.

Stefan M’Bija je načeo goste posle kornera Đerara Deulofeu sa desne strane, da bi evrogol Harisa Medunjanina iz slobodnog udarca za izjednačenje samo dodatno ražestio ofanzivnu liniju Andalužana.

I pre no što je sudija označio kraj prvog poluvremena Danijel Kariko je savršenom loptom izbacio Karlosa Baku ispred Hermana Luksa, a Kolumbijac obišao golmana gostujućeg tima i postigao peti ligaški gol u ovoj sezoni, čak 14 od početka 2014. što ga čini najubojitijim oružjem Unaja Emerija. Nastavak je doneo samo još veći juriš Sevilje, pa su M’Bija i Vitolo grogiranom rivali zadali odlučujuće udarce.

Pobeda Sevilje mogla je da bude i ubedljivija, ali Baka u 68. minutu nije uspeo da realizuje jedanaesterac koji je prethodno sam i iznudio.

Međutim, bilo je to sasvim dovoljno za devetu pobedu Sevilje u poslednjih 12 ligaških utakmica na Sančez Pishuanu na kojem Andalužani nisu poraženi još od februarskog susreta sa Barselonom. Samo su 2006. Andalužani bili u boljoj seriji, ali brojka od 16 domaćih mečeva bez poraza sada deluje sasvim dostižno, jer na Pishuan sledeći stiže Viljareal, pa Levante, Granada, Eibar, Selta, Malaga...