""
""

Benfika brojala do šest! Bum-bum Stojiljković (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sre. 06.01.16. | 22:00

Ovo je bivšem napadaču Čukaričkog bio sedmi gol u prvenstvu i još jednom je potvrdio da je najbolji strelac Brage

Braga opet pobeđuje, a Nikola Stojiljković trese mreže. Fudbaleri Brage večeras su na svom stadionu ubedljivo pobedili Akademiku sa 3:0 u utakmici 16. kola Primeire i učvrstili se na četvrtom mestu na tabeli.

Strelac drugog pogotka za domaćina bio je raspoloženi Nikola Stojiljković u poslednjim trenucima prvog poluvremena. Ovo je bivšem napadaču Čukaričkog bio sedmi gol u prvenstvu i još jednom je potvrdio da je najbolji strelac Brage.

Doduše, domaćinu je na ovoj utakmici posao bio olakšan od 26. minuta, kada je drugi žuti karton i isključenje zaradio Nuno Piloto.

Odlično veče imao je egipatski internacionalac Ahmed Koka koji je dao dva gola, u 31. i 85. minutu.

Sjajnu predstavu na Lužu mogli su da gledaju navijači Benfike koja je obrisala patos sa Maritimom i slavila sa 6:0.

Dvostruki strelci za lisabonske Orlove bili su Pici i Žonas, a golove su još postigli Raul Himenez i Anderson Taliska.

Ovo je Benfiki bila treća uzastopna pobeda, a već druga u novoj godini. Pritom, Orlovi nisu primili gol na poslednja dva meča. Ujedno, najtrofejniji portugalski kluba upisao je i peti uzastopni trijumf u duelima sa Maritimom.

Večerašnjim trijumfom Benfika je sačuvala šanse u borbi za titulu sa najvećim rivalima, Sportingom i Portom.