""
""

Bura u Dizeldorfu zbog gola sa 45 metara - da li je mali Vircburger pokraden? (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 06.05.17. | 15:13

Pogledajte pogodak verovatno vredan jednog opstanka i jednog ispadanja, o kome će se još mnogo pričati u Nemačkoj...

Ni na sedmom meču zaredom navijači u Dizeldorfu nisu imali prilike da se raduju trijumfu njihove Fortune, ali kako je bilo do 90. minuta, oni mogu da budu prezadovoljni konačnih ishodom

Na vrlo kontroverzan način domaći su protiv Vircburgera stigli do boda (1:1) koji bi na kraju za njih mogao da znači i opstanak. Šta se dogodilo... Pri rezultatu 1:0 za goste Julijan Šauert je uputio takozvanu "balonku" u šesnaesterac ekipe Bernda Holerbaha, a golman Zibenhandl loše procenio let te lopte. Izleteo je Austrijanac na desetak metara od gol-linije, tu se i sudario sa nekoliko igrača, među kojima je jedan bio i njegov saigrač, da bi ga lopta preletela i završila u mreži.

Pogledajte kako je to izgledalo:

Svi, pa i navijači Fortune očekivali su da arbitar dosudi prekršaj nad golmanom, ali on se nije oglasio i samo je pokazao rukom ka centru. Krenuli su burni protesti fudbalera Vircburgera, ali pomoći nije bilo.

Zahvaljujući ovom golu, odnosno osvojenom bodu, Dizeldorf će uoči dva poslednja kola ostati iznad zone ispadanja i mesta koje vodi u baraž. Zbog toga što se dogodilo u 90. minutu Vircburger će dugo žaliti i protestovati, dok je možda i najveću korist iz ovakvog rezultata izvukla Arminija, koja sada ima šansu da se pobedom nad Bohumom približi "obali" na samo korak, ustvari bod.

U drugom susretu danas Nirnberg je slavio kod Sandhauzena (1:0) i tako teoretski osigurao opstanak.