"Duel Tomija Smita i Krega Nuna"

ČEMPIONŠIP: Kardif udario u traktor, Vud heroj Lestera

Vreme čitanja: 2min | sub. 12.01.13. | 18:02

Ipsvič Taun prekinuo pobedničku seriju lidera Čempionšipa

Duel Tomija Smita i Krega NunaPutovanje Kardif Sitija ka Premijer ligi na trenutak je zaustavljeno pošto Velšani nisu uspeli da uz pomoć domaće publike slome otpor ’davljenika’ iz Ipsviča, pa su u 27. kolu Čempionšipa morali da se zadovolje bodom – 0:0.

Ipak, posrtanje u duelu sa Traktor Bojsima možda i neće toliko skupo koštati Karfid obzirom da je Kristal Palas poražen na gostovanju kod Barnlija, jer je Džunior Stanislas postigao jedini gol na meču 1:0 (0:0), dok je 20-godišnji Čeh Votforda Matej Vidra sa dva gola na Riversajdu zakopao trećeplasirani Midlsbro – 0:2 (0:1).

Takođe, drugoplasirani Hal Siti je na utakmici sa Šefild Venzdejom sebi dozvolio da primi golove u 86. i 96. minutu, pa je morao da se pimiri sa porazom od 1:3 (0:1) koji je razliku između Tigrova i Kardifa uvećao na osam bodova.

Kris Vud slavi gol protiv BristolaVeliki korak u borbi za promocijom napravio je i Lester, koji slavi Krisa Vuda. Naime, 21-godišnji Novozelanđanin je het-trikom u prvom poluvremenu gostovanja kod Bristol Sitija kumovao pobedi Lisica od ubedljivih 4:0 (3:0), koja je tim Najdžela Pirsona poravnala sa Midlsbroom i Lesterom na deobi trećeg mesta na tabeli.