""

ČEMPIONŠIP: Lesteru još jedan šamar, Barnli i Derbi dobitnici dana

Vreme čitanja: 2min | sub. 07.12.13. | 18:02

Centarfor Kris Martin postigao je het-trik u vrlo važnoj pobedi

Derbi se ne šali - želi u Premijer ligu i to već naredne sezone! Popularni Ovnovi rastrgli su nemoćni Blekpul rezultatom 5:1 na svom stadionu, zadržali treću poziciju na tabeli Čempionšipa i nastavili da napadaju mesto koje vodi u elitu.

Apsolutni heroj utakmice definitivno je centarfor Kris Martin, koji je postigao het-trik. Interesantno, domaćin je do tri boda stigao sa pet golova u drugom poluvremenu!

Posle šoka u Šefildu, Lester je doživeo još jedan udarac i ovo će deftinitvno biti nedelja koju će želeti što pre da zaborave. Lagano su poraženi na gostovanju soldinom Brajtonu i izgubili su liderko mesto na tabeli, gde se sada nalaze KPR i Barnli.

Policajci su odigrali samo 0:0 protiv Blekburna, dok je Barnli minimalnom pobedom nad Barnslijem izašao na čelo tabele, sa istim brojem bodova kao KPR i bodom više od Lestera.

Najzanimljiviji meč dana je viđe u Lidsu gde je istoimeni domaćin bio na pragu čudesne pobede. Gobili su 0:2 od Votforda na poluvremenu, ali su furioznom igrom u drugom poluvremenu preokrenuli na 3:2. Ipak, Dini je u finišu meča drugim golom spasap poraza četu Đanfranka Zole

Birmingem je pogotkom Bartlija u 94. minutu izbegao poraz od Midlzbroa, dok je Ispvič prekinuo serijud otr pobede Hadersfilda.