ČEMPIONŠIP: Sove kljucnule trojku u Roteramu!

Vreme čitanja: 1min | pet. 23.10.15. | 23:27

Gosti slavili sa 2:1 i produžili uspešnu seriju od sedam mečeva bez poraza

Radost Sova

Roteram nikako ne može da krene ka opstanku. Promena menadžera i dolazak nekadašnjeg trenera Lidsa Nila Redferna nije uspela da pokrene Mlinare koji su zabeležili novi poraz kod kuće ovaj put od Šefild Venzdeja – 1:2 (0:0).

Posle dosadnog prvog poluvremena, nastavak je doneo mnogo više uzbuđenja. Goleadu je pokrenuo Portugalac Lukas Žoao koji je već u 46. minutu doveo Sove u vođstvo. Italijan Forestijeri je samo četiri minuta kansije povećao na 2:0 i zaista je izgledalo da se domaćinu crno piše.

Roteram se trgao, napravio nekoliko prilika preko Derbišajra i rezerviste Krisa Megajra, ali su do gola stigli tek u četvrtom minutu nadoknade kada je Torp pogodio za nikakvu utehu domaćinu.

Večerašnji meč je obeležio i jedan prekid kada je uhapšen navijač Šefilda koji je ušao na teren, a novom pobedom Sove su nastavile sjajnu seriju od sedam mečeva bez poraza, kojom su stigle samo na bod od pozicije koja vodi u plej-of.