""

Čovićeva rafalna paljba u srce Ciboni!

Vreme čitanja: 2min | ned. 29.01.17. | 20:50

Panteri rutinski savladali nekadašnjeg šampiona ABA lige - 84:75

Poraz od Partizana je arhiviran, a još uspešnije zaboravljen u Železniku! FMP je na svom terenu ugostio nekadašnjeg šampiona Jadranske lige i na kraju ga ubedljivo savladao. Cibona je u beogradskom predgrađu imao samo poluvreme dobre igre, ali je nova izvrsna partija Filipa Čovića bacila goste iz Zagreba na kolena - 84:75 (19:21, 26:20, 22:13, ).

Pogled na tabelu sada mnogo lepše izgleda iz ugla mladog tima Branka Maksimovića. Donedavno se postavljalo pitanje mogu li Panteri do opstanka u ABA ligi, a posle osme pobede, četvrte od početka 2017. godine, FMP je uplovio u mirnije vode i sada može mirno da posmatra dalji razvoj situacije sa sredine tabele.

Čović je koš Cibone zatrpao sa 30 poena (5/11 za tri)! Ovo mu je treća utakmica ove sezone sa 30+ koševa, a prethodna dva puta identični uspeh imao je protiv Zadra (30) i Igokee (36). Pored toga, Čović je imao i sedam asistencija i četiri skoka, čime je skupio 34 indeksna poena.

Gosti su aktivan rezultat imali samo tokom prvog poluvremena. Cibona je sredinom druge četvrtine imala i deset poena viška, ali... Kada je proradio tandem Čović - Bolden, sve se okrenulo, na terenu i semaforu. Dok je iskusni plejmejker zatrpavao koš rivala sa distance, Bolden je ponovo demonstrirao silu u reketu i pokazivao svoje letačke sposobnosti, zbog čega se već do odlaska na veliki odmor rezultat okrenuo.

Potpuni debakl Cibona je doživela u trećem kvartalu, kada je FMP otišao i na velikih 17 poena viška, koliko je domaćin imao i u jednom delu poslednje četvrtine. To je, naravno, omogućilo Panterima da mirnije privedu meč kraju, a Cibosi su manji pad u protivničkoj igri iskoristili kako bi ublažili poraz.

U pobedničkom timu Bolden je imao 12 poena i devet skokova, dok je Dejan Davidovac skupio 10 poena, sedam skokova i tri asistencije. Ajzea Ostin je odigrao sedamnaest i po minuta i za to vreme ubeležio osam koševa i tri uhvaćene lopte. Luka Žorić bio je vodeći strelac gostiju sa 14 poena, čemu je dodao i devet skokova.