""
""

Čudan meč u Jašiju: Targu Mureš dao četiri gola, od toga dva sebi

Vreme čitanja: 2min | ned. 14.09.14. | 19:55

Rapid slavio protiv Univerzitatee Kluž tek u četvrtom minutu nadoknade vremena – 2:1

Jaši i Targu Mureš podelili su bodove u 7. kolu rumunske Lige 1 – 2:2, a ono što je posebno zanimljivo je da su gosti postigli sva četiri, od čega dva autogola… Prvo se Bejan u 9. minutu uhvatio za glavu, stvar su spasili N’Doje u 30. i 64. i preokrenuli rezultat, da bi Hora osam minuta pre kraja još jednom naterao svog golmana Vićijua da vadi loptu iz vlastite mreže. Targu je tako propustio priliku da stigne Astru sa kojom bi delio treću poziciju na tabeli, dok je pomogao Jašiju da izvuče četvrti bod u prvenstvu.

Rapid je iskoristio prednost domaćeg terena protiv Univerzitatee Kluž tek u četvrtom minutu nadoknade vremena – 2:1. Buš je u 38. doneo vođstvo klubu iz Bukurešta, gosti su uzvratili u 62. preko Mušata iz penala, a onda je Kalin bio brži od sudijske  pištaljke i doneo sva tri boda, ali i izlaz iz opasne zone.

Botošani je golom Ngankama u 90. minutu pobedio Dinamo sa 3:2 i to najviše zahvaljujući tome što su gosti ostali bez dvojice igrača. Domaćin je dva puta vodio, klub iz Bukurešta stizao, ali sa dvojicom igrača manje u polju nisu izdržali do kraja.