"ubedljivi Real Sosijedad"

Cunami iz Baskije: Magični Pardo, mangupski potez Vele i 5:0 za Real Sosijedad (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 08.02.16. | 22:22

Espanjol na kolenima

ubedljivi Real SosijedadKrucijalni bodovi za Real Sosijedad na gostovanju kod jednog od rivala u borbi za opstanak u eliti. Tim iz San Sebastijana je u Barseloni zaigrao kao pomahnitao i u dva talasa uništio svaki naznaku sistema u igri Espanjola - 5:0 za kraj 23. kola u španskom prvenstvu.

Karlos Vela je dao ritam asistencijom za Žonatasa koji se odlično snašao u tom petom minutu za vođstvo od 1:0, ali je njegova spretna reakcija samo tri minuta kasnije pala u senku majstorije njegovog saigrača iz Meksika. Ruben Pardo, koji je lopte delio kao rukom, fantastično je proigrao Velu, a ovaj mangupski bocnuo loptu preko Gjedrijusa Arlauskisa i domaćima jasno stavio do znanja da im preti poraz.

U stvari rezultatska katastrofa, pošto su u razmaku od samo tri minuta na početku drugog poluvremena Mikel Ojarzabal i Dijego Rejes, obojica na asistencije dirigenta Parda, zgromili sve nade navijača Espanjola da će prisustvovati nekakvom čudesnom preokretu. Drugi gol Žonatasa posle nekoliko tragikomičnih pokušaja Espanjolovih defanzivaca da izbiju loptu iz svog kaznenog prostora u 90. minutu meča bio je samo šlag na tortu.

Pardo je posle Marka Asensija i Hamesa Rodrigeza postao prvi igrač u ovoj sezoni Primere podelio tri asistencije na jednoj utakmici, a Sosijedad je pobegao na sigurnih “plus šest“ u odnosu na timove u zoni ispadanja.

Espanjol je posle sedme uzastopne ligaške utakmice bez pobede ostao tik iznad crte, samo bod ispred Las Palmasa. U poslednje dve utakmice primio je čak deset golova. Ako je nešto za utehu - sledećeg vikenda Espanjol igra protiv očajne Valensije. Čudno zvuči, ali tako je.