""

CVAJTA: Fejsal se ustalio u timu, ali Minhen izgubio! Nirnberg počeo da gazi

Vreme čitanja: 1min | pet. 04.12.15. | 20:21

Der Klub izbio na treće mesto

Nirnberg je posle dugo vremena na mestu koje mu po tradiciji pripada! Devetostruki šampion Nemačke nastavio je s odličnim partijama, vezao i treću pobedu, pa se sada nalazi na trećem mestu. Der Klub je pred svojim navijačima savladao Efenbergov Paderborn rezultatom 2:1.

Poveli su domaći u 34. minutu igre sjajnim pogotkom Filkruga iz slobodnog udarca, čime su krunisali mnogo bolju igra u prvom poluvremenu. Ništa se nije promenilo ni u nastavku. Lebold je postigao drugi gol za Nirnberg i praktično rešio pitanje pobednika. Paderborn je do kraja uspeo samo da ublaži poraz preko Štegera.

Minhen 1860 doživeo je neočekivani poraz posle serije jako dobrih partija. Na Alijanc areni slavio je FSV Frankfurt rezultatom 1:0. Srpski reprezentativac Fejsal Mulić bio je u startnih 11. Nije odigrao loše, dobio je čak i pohvale od navijača na društvenim mrežama, ali nije uspeo da značajnije utiče na konačan ishod. Lavovi posle sedmog poraza u sezoni ostaju u zoni ispadanja.

Malo iznenađenje priredio je i Grojter, pošto je uspeo da ostane neporažen na vrućem gostovanju Sandhauzenu - 1:1.