""
""

Dama caruje Torinom, Ricoli razbesneo Bikove u Derbiju dela Mole (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 20.03.16. | 16:55

Iako je Alvaro Morata, dao dva gola, junak trijumfa Stare dame svakako je Pol Pogba

Tresao se Torino ovog popodneva, a Stara dama na kraju je zveknula četiri šamara gradskom rivalu Torinu (4:1) u Derbiju dela Mole i sada se ponovo baškari potpuno sama i sigurna na vrhu Serije A sa šest bodova i utakmicom više od Napolija.

Imaće zbog čega da budu ljuti fudbaleri, navijači i stručni štab Torina, a njihova meta biće sudija Nikola Ricoli.

On je u 58. minutu zbog, ispostaviće se veoma diskutabilnog ofsajda koji i ako je bio, nije iznosio više od nekoliko centimetara, poništio gol Maksija Lopeza za 2:2.

Posle toga domaćin je potpuno pao, a surovi Juventus umeo je to da iskoristi na pravi način i osigura ubedljiv trijumf.

Juventus je na ovoj utakmici pokazao da je prilično lako, pa i brzo preboleo poraz od Bajerna i eliminaciju u osmini finala Lige šampiona.

Iako je Alvaro Morata, koji je u 32. minutu zamenio povređenog Paola Dibalu, dao dva gola, junak trijumfa Stare dame svakako je Pol Pogba.

Francuski reprezentativac je sa dve asistencije u drugom poluvremenu pomogao Morati da se upiše u strelce, a svojoj ekipi da otkloni bilo kakvu dilemu oko pobednika.

Prethodno je Pogba u 33. minutu sjajnom kiflom iz slobodnog udarca doveo goste u vođstvo. Tri minuta pre kraja prvog poluvremena Sami Kedira je povisio na 2:0.

Isti igrač, međutim, nije završio utakmicu, pošto je u 87. minutu nešto dobacio Ricoliju, a ovaj mu je odmah pokazao crveni karton.

Jedini pogodak Torino je dao iz penala u 47. minutu, a strelac je bio Andrea Beloti posle prekršaja Aleksa Sandra.

Ovo je drugi put u sezoni da Torini primi četiri gola, a oba puta to se desilo protiv Juventusa.

Inače, ovo je bio 168. ligaški Derbi dela Mole, a Juventus je upisao 72. pobedu.