Darušafaka slavila posle dva meseca, Himkiju nedovoljan odlični Šved

Vreme čitanja: 2min | sre. 20.03.19. | 20:05

Ekipa iz Istanbula je i dalje na dnu Evrolige

Još jedna sezona propala je za Himki, Darušafaka se osladila verovatno i poslednjim trijumfom u ligaškom delu Evrolige. Ekipa iz Istanbula slavila je u elitnom takmičenju posle gotovo dva meseca, a novi četvrta žrtva je tim Rimasa Kurtinaitisa – 91:85.

Neočekivan rasplet koji samo govori o tome koliko je Himki daleko od evropske košarkaške elite.

Potpuno ludih pet minuta zaključili su ovu utakmicu. Posle serije promašaja u režiji Alekseja Šveda Majkl Erik je odveo Darušafaku na šest poena viška (84:78) na dva i po minuta pre kraja, posle čega je izgledalo da je sve gotovo. Erik je održao razliku i u sledećim napadima, a sve do 51 sekunda do kraja Darušafaka imala je prednost od sedam poena (87:80). Tada je Šved prvo izvukao dva slobodna bacanja, da bi Džordan Miki na 25 sekudni pre kraja ubacio veliku trojku i meču vratio dramatičnu notu. Međutim, gosti su se opet ispromašivali do kraja, što su Mert Akaj i Toni Daglas iskoristili da sa penala overe pobedu.

U domaćim redovima Erik je imao 22 poena i 15 skokova, za indeks korisnosti 33. Džeremi Evans i Toni Daglas dodali su po 20 poena. Šved je predvodio Himki sa 31 poenom (9/22 iz igre, 5/12 za tri), dok je Miki ubacio 22 poena. Stefan Marković odigrao je dvadeset osam i po minuta i skupio pet poena (2/7 iz igre, 1/5 za tri), te osam asistencija, dok je Čarls Dženkins za dvadeset i jedan minut ubacio samo dva poena, uz četiri skoka i dve asistencije.