""

Deveta uzastopna, bez poraza od septembra! Kako zaustaviti PSV? (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 05.03.16. | 21:56

Filipsovci nastavili teror u Erediviziji

PSV Ajndhoven će i posle ovog kola ostati na vodećoj pozivciji u Erediviziji, a kako igra teško da će ga neko skinuti do kraja. Filipsovci su rutinskom pobedom od 3:0 u Groningenu opet pobegli Ajaksu na plus četiri i Kopljanici sutra imaju imeprativ pobede protiv Viljema…

U neverovatnoj formi je četa Filipa Kokua. Šampion gazi sve pred sobom, a Groningenov skalp im je bio deveti uzastopni. Na poslednjih pet prvenstvenih mečeva nisu primili ni gol! Imaju 16 pobeda na poslednjih 19 mečeva u šampionatu Holandije. Poslednji put su poraženi još u septembru… Monstruozno!

PSV je bez ikakvih problema prošao kroz Groningen. Ranije su gostovanja na Juroborgu bila ozbiljna prepreka favoritima, danas je to bila samo laka šetnja za Filipsovce. Džetro Viljem je u sedmom minutu udarcem sa distance načeo domaćina. Potom su domaćini tražili penal posle duela Hedvigsa Madura i gostujućeg golmana Zuta. Čini se da je Groningen oštećen u toj prilici. I to je bilo sve od domaćeg tima.Na poečtku drugog poluvremena Davi Proper je duplirao prednost lepim udarcem iz prve na asistenciju Lokadije. Asistent kod drugog je bio strelac trećeg gola u finišu meča i PSV je nastavio strašnu seriju.

Ajaks je sutra pod pritiskom u Tilburgu, a veliki derbi je na rasporedu za dva kola, 20. marta u Ajndhovenu.