Donaruma je glavna faca i u Seriji B! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | čet. 28.12.17. | 22:35

Brutalni Rozaneri, kiks Venecije, Avelino i Čitadela rutinski

Palermo nastavlja da korača ka eliti!

Serija B je ove sezone jedna od najzanimljivijih evropskih liga, mnogo je kandidata za ulazak u najviši rang, a Rozaneri svakako su oni glavni za povratak u Seriju A. Predsednik Palerma Mauricio Zamparini suočen je sa finansijskim problemima, pominjalo se da je klub na ivici bankrota s obzirom na to da kontroverzni prvi čovek sicilijanskog kluba nije uspeo da proda akcije američkom biznismenu italijanskog porekla Polu Bakaljiniju, ali to se bar zasad ne odražava na rezultate, odnosno, ne toliko.

Palermo je ekipa sa karakterom i verovatno najkvalitetnija u Seriji B. Rozaneri su u prošlom kolu kiksnuli protiv Čezene (1:1), a u 21. kolu usledila je reakcija protiv Salernitane - 3:0 (1:0). Golove za domaće su postigli Ivajlo Čočev u 30, Gaetano Monačelo u 79. i Mato Jajalo u 93. minutu. Salernitana nije imala nikakve šanse, pogotovo kada je na početku drugog dela ostala sa desetoricom na terenu. Ubedljiva pobeda Palerma obradovala je i sve one koji su gađali keca koji je bio najigraniji par dana.

Frozinone je nastavio poteru za Palermom, pošto je slavio na gostovanju Fođi sa 2:1 (0:1), Venecija je kiksnula, Čitadela očekivano slavila, a na meču Peruđa - Empoli palo je čak šest golova! Gosti su slavili sa 4:2 zahvaljujući pogocima raspucanih Alfreda Donarume i Frančeska Kaputa. Domaćin je poveo, ali je pomenuti dvojac izrešetao mrežu Peruđe jasno im staviviši do znanja ko je gazda. Kaputo je najbolji strelac lige sa 16 golova, Donaruma, koji inače nije u krvnom srodstvu sa prezimenjacima Đanluiđijem i Antoniom,  dao je 11.

Avelino je, takođe, opravdao ulogu favorita savladavši Ternanu - 2:1 (1:0). Raul Asensio je pogodio u 24. minutu za vođstvo domaćina, Sofijan Bidaui desetak minuta nakon početka drugog poluvremena povisio na 2:0, a gosti su uspeli samo da u finišu stignu do počasnog pogotka. Avelino je rutinski odradio posao, a bogami i omogućio svima koji su gađali keca da ga lagano štikliraju.

ITALIJA 2 - 21. KOLO:

Parma - Specija 0:0

Avelino - Ternana 2:1 (1:0)