""

Druga mladost Vagnera Lava: Het-trik i asistencija, prvo mesto liste strelaca i beg sa dna tabele

Vreme čitanja: 2min | ned. 14.05.17. | 20:13

Fantastični Brazilac nastavlja sa golovima u turskom šampionatu – 4:2

Kakva forma Vagnera Lava! Nekada velika nada brazilskog fudbala doživljava drugu mladost u turskoj Alaniji. Večeras je het-trikom i asistencijom za četvrti gol doneo ekipi Safeta Sušića tri važna boda, koja su ga dovela do deobe trećeg devetog mesta na tabeli sa Genčlerom i Konjom – 4:2 (1:1).

Karabuk je poveo na ovom meču ranim golom Seleznjova iz jedanaesterca, a ništa do bukvalno poslednjih trenutaka prvog poluvremena nije nagoveštavalo da bismo mogli da vidimo ovako efikasnog domaćina. Ipak, tada je Lav postigao prvi, na poočetku drugog poluvremena i drugi, a kada je ostvario prvi het-trik ove sezone bilo je jasno da gosti nemaju šta da traže na ovom gostovanju. Kratku neizvesnost na ovoj utakmici vratio je Jatabare u 69. minutu, a onda je Kandeijas postavio konač rezultat.

Lav je sada došao do cifre od 20 postignutih kola i ubedljivo je na prvom mestu liste strelaca turskog prvenstva.

Galatasaraj je gurnuo Gacijantep u provaliju, pošto ga je savladao na njegovom terenu rezultatom 2:1. Za pobedu Lavova najzaslužniji je bio Vesli Snajder, koji je u 80. minutu postavio konačan rezultat večerašnjeg meča.