"Astra"
"Astra"

Dva gola, dva penala i dva isključenja: Astra i Univerzitatea podelili plen (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | sub. 22.11.14. | 17:30

Gosti su mogli da pobede da je Musat bio precizan sa bele tačke u 74. minutu

AstraSubota u rumunskoj Ligi 1 otvorena je na tradicionalan način – golovima, penalima i isključenjima. Astra je čak sa dva igrača manje uspela da odoli Univerzitateji iz Kluža – 1:1, koja je mogla da osvoji ceo plen da je Musat bio precizan sa bele tačke u 74. minutu.

U prvom poluvreme vladalo je zatišje, a onda je usledila prava bura u nastavku. Bukari je u 56. doveo domaći tim u vođstvo, ali je Lemnaru iz penala izjednačio u 67. minutu. Sedam minuta kasnije Musat je promašio penal, međutim, umesto da Astra iskoristi pad samopouzdanja kod Kluža usledila je gruba igra i dva crvena kartona. Prvo je Vilijam u 77. morao na prevremeno tuširanje, a pet minuta pre kraja meča i Floresku. Gosti su imali sasvim dovoljno vremena da iskoriste brojčanu prednost, ali izgleda da ih je promašeni penal totalno dekoncentrisao.

Astra je sa bodom skočila na četvrto mesto, a Univerzitatea se nalazi na 13. poziciji, odnosno prva ispod crte i sledi joj nastavak za opstanak.