""
""

Egipćani guraju Hal ka vrhu, kiks Kardifa, fenjeraš ’petardom’ po Milvolu

Vreme čitanja: 2min | uto. 19.02.13. | 22:48

Vodeći tim Čempionšipa posle devet utakmica bez poraza izgubio kao domaćin od Brajtona, Tigrovi su golovima Geda i El Mohamadija vezali treći trijumf, dok je Piterboro kao gost potpuno ponizio Lavove u sred Londona

Posle 11 odigranih mečeva u 33. kolu Čempionšipa viđeno je dosta uzbudljivih utakmica, iznenađenja, ali i golova.

Fudbaleri Hala nastavili su pohod ka prvoplasiranom Kardifu, koji je na svom terenu kiksnuo kao domaćin od Brajtona, trećom vezanom pobedom u Čempionšipu, a nova žrtva Tigrova bio je Blekburn – 2:0.

Oba gola viđena su u drugom poluvremenu, a strelci za domaći tim bili su Egipćani Gedo u 52. i El Mohamadi 67. minutu susreta, a novom pobedom razlika za Kardifom smanjena je na samo pet bodova razlike.

Lider na tabeli, Kardif, je, kao što je već pomenuto, na svom terenu kiksnuo od Brajtona, a ekipi koja je pre dva kola bila bolja od Hala ovog puta je slavila rezultatom 2:0. Prvi gol na utakmici postigao je Orlandi u 43. minutu, dok je minut pre kraja Forster-Kaski postavio konačan rezultat.

Brajton sada ima 49 bodova i nalazi se na sedmom mestu na tabeli, sa samo dva boda manje od Midlzbroa, koji je sa Barnlijem odigrao meč bez golova. Na drugoj strani, Kardif je doživeo prvi poraz posle devet kola, uz sedam trijumfa i dva remija, i dopustio konkurentima da se opasno približe.

U veoma interesantnom meču u Londonu Milvol je kao domaćin potpuno ponižen od, do ovog kola, poslednjeplasiranog Piterboroa rezultatom 5:1, koji je očigledno upalio motore i rešio da se iščupa sa poslednje pozicije i izbegne odlazak u niži rang takmičenja drugom vezanom pobedom. Golove za goste postigli su Tomlin u 7. i 55. minutu, Rovlin u 32, Mendez-Leng u 59. i Bojd u 88. minutu, dok je utešni gol dao Henri u 13. minutu. Lavovi su od 69. minuta igrali sa igračem manje, s obzirom da je Louri dobio direktan crveni karton.

Piterboro je preskočio Bristol, i sada ima 33 bodova, četiri manje od Barnslija, koji u derbiju začelja sa Vulverhemptonom slavio rezultatom 2:1.