"Memfis Depaj"

Filips arena u suzama ispratila omiljenog sina: Depaj se katapultirao u premijerligaški san (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | ned. 10.05.15. | 16:32

Bomba 21-godišnjeg fudbalera na poslednjem meču u Ajndhovenu. NAC Breda u samo osam minuta izgubila šansu da izbegne baraž za opstanak. Fejenordu nedostaju tri boda za Ligu Evrope

Memfis DepajPSV je još ranije osigurao povratak titule u Ajnhdoven, Ajaks je kaparisao mesto u kvalifikacijama za Liga šampiona, Groningen će kao osvajač Kupa direktno u Ligu Evrope, Dordreht u niži rang takmičenja, Go Ahed Igls i NAC Breda će u baraž za opstanak, PEC Zvole i Herenven u razigravanje za poslednje mesto u kvalifikacijama za Ligu Evrope, a jedino pitanje uoči poslednje kola Eredivizije je da li će AZ Alkmar ili Vitese uspeti da tamo uguraju Fejenord, a sami se direktno izbore za izlazak na međunarodnu scenu.

Doduše, možda će se to pitanje rešiti i pre konca sezone, pošto Fejenord u poslednjem meču 33. kola dočekuje baš Vitese, a pobeda bi mu garantovala sigurno učešće u kvalifikacijama za Ligu Evrope pošto je jasno da AZ neće moći da nadoknadi 20 golova goru gol razliku. Vitese bi samo pobeda ostavila u igri, a i taba bi imao mršave šanse s obzirom na to da bi u poslednju ravninu pred cilj ušao sa dva boda minusa u odnosu na Fejenord i AZ.

Upravo je AZ danas odlučivao i o tome ko će opstati u eliti. I nije se obazirao na muke NAC-a, već je posle preokreta u poslednjih sedam minuta utakmice koju je igrao bez Nemanje Gudelja, od naredne sezone uzdanice Ajaksa, slavio sa 3:2 i tim iz Brede poslao u baraž za opstanak, pošto je Ekselsior odoleo na gostovanju kod Utrehta postigavši dva gola u razkaku od samo četiri minuta - 2:2.

Takav rezultat u Alkmaru dozvolio je i Heraklesu da odahne. Poraz od PSV-a od 2:0 bio je očekivan, a ispostavilo se i rezultatski nebitan. Ali baš je na Filips areni viđeno najviše emocija u 33. kolu Eredivizije, pošto je Ajndhoven pozdravio Memfisa Depaja, koji se seli u Mančester junajted.

Bio je to oproštaj dostojan neverovatnog talenta koji se krije u nogama 21. godišnjeg asa. U 32. minutu utakmice odapeo je Depaj strelu sa skoro 30 metara i postigao sedmi ovosezonski gol iz slobodnih udaraca po čemu mu nema ravnog u TOP 6 liga Evrope (Bajerov Hakan Čalhanoglu i Zlatko Junuzović iz Verdera su na koti pet). Takođe, bio je to 22. ligaški gol Depaja u ovoj sezoni što u Ajndhovenu nije viđeno od kada je Mateja Kežman cepao protivničke mreže u sezoni 2003/2004.

Prvi put u istoriji PSV je sezonu završio sa 28 prvenstvenih pobeda. Depaju bez ikakve sumnje pripadaju najveće zasluge za sezonu koja će se u Ajndhovenu večno pamtiti. Navijačima će nedostajati. Ali posle svega što je uradio za klub upriličena mu je oproštajna poruka koja će se i njemu večno vrzmati po glavi.
"Sanjaj. Veruj. Ostvari. Mefise, hvala! Ulovio si snove Ajnhdovena", slobodan je prevod poruke koja je pisala na velikoj šetalici na Filips areni.