""
""

Fulamov spas u poslednji čas! I to u 96. minutu... Brajton se sladio u kući fenjeraša!

Vreme čitanja: 2min | uto. 07.03.17. | 22:45

Hadersfild pokorio Lavove, Vigan stigao do zlata vrednih bodova protiv Birmingema, KPR i Brentford ubedljiviji od ostalih. Njukasl se spotakao na gostovanju Redingu i odigrao 0:0. Aleksandar Mitrović nije bio ni na klupi za rezerve...

Dok su Bajern i Real overavali svoje karte za četvrtfinale Lige šampiona, u isto vreme odigrano je kompletno 26. kolo Čempionšipa. A na dvanaest utakmica viđene su tri minimalne i tri nešto ubedljivije pobede, ali i rezultat 1:1 u isto toliko navrata.

Neverovatno, ali istinito - Fulam se u Londonu spasao u 96. minutu! Lids je imao vođstvo čak 96 minuta, računajući obe nadoknade vremena, a onda je mladi vezista londonskog tima Tom Kerni iskočio kao heroj i spasilac i u šestom minutu nadoknade doneo ogroman bod!

Fulam je tako ostao na pragu ulaska u društvo koje se bori za mesto u Premijer ligi i trenutno ima pet bodova manje od šestoplasiranog Šefild Venzdeja, koji je takođe remizirao, ali protiv Bartona.

Brajton je obavio rutinski posao na gostovanju poslednjeplasiranom Roteramu, koji već sada može da pakuje kofere i sprema se za trećeligaško društvo - 2:0.

Doduše, Brajton je do golova vrednih tri velika boda posle dva uzastopna poraza stigao tek u drugom poluvremenu. I to u vremenskom rasponu od 30 minuta.

Mrežu domaćina načeo je je Antoni Noker u uvodnim trenucima drugog poluvremena, da bi Solomon Marč zapečatio trijumf samo nekoliko trenutaka pošto je ušao na teren, a pred završnih 10 minuta utakmice.

Veliki trijumf, takođe minimalan, ostvario je Vigan u domu Birmingema. Jedini gol na meču, ispostaviće se i ključni, Vigan je postigao već u 19. minutu, kada je strelac bio Den Burn. Ovim trijumfom Vigan je ostao u trci za spas sezone, pošto su direktni konkurenti za opstanak i prvi timovi iznad crte, Bristol, Vulvsi, Blekburn i Barton - svi doreda remizirali.

Teški dani čekaju i Notingem Forest, koji je na svom terenu doživeo težak poraz od Brentforda - 3:2.

Noćna mora Šumara je danski internacionalac Lase Vibe, pošto je dva puta bio strelac, pa i asistent kod trećeg pogotka. I to u rasponu od 17. do 68. minuta, kada je spremio gol Joti. Pogodak slabe utehe za domaćina upisao je Ben Brerenton u finišu utakmice.