""
""

Gde ih vidi on ih bije - Zlatan je smrt za Sent Etjen! Šalke ponizio PAOK i Ivića (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | čet. 16.02.17. | 22:57

Šveđanin spakovao tri komada svojoj najdražoj mušteriji u trijumfu Mančester Junajteda od 3:0 na Old Trafordu

Ako pitate fudbalere i navijače Sent Etjena čije lice najradije ne bi nikada videli u svom gradu odgovor je jasan - Zlatana Ibrahimovića! Iako je otišao prošlog leta iz francuskog fudbala Šveđanin se večeras vratio kao noćna mora, kao Penivajz za Zelene, koje je sa tri gola sam udavio na Teatru snova - 3:0 (1:0).

Čak 17 puta na ukupno 14 utakmica Ibrakadabra je zatresao mrežu slavnog francuskog kluba i jasno je da je da su njegovi kvaliteti nerešiva enigma za bilo koji tim pa i Sent Etjen.

Odličan meč viđen je na Old Trafordu, iako je primio tri gola i verovatno ispao iz Lige Evrope, gostujući tim se predstavio u lepom svetlu. Imali su svoje šanse fudbaleri iz Francuske, ali su im već u 15. minutu kola krenula nizbrdo kada je posle udarca Zlatana iz slobodnjaka lopta prevarila golmana Rufijea za 1:0.

Mata je imao dve prilike u 25. minutu, a koji trenutak kasnije i Anri Save je na drugoj strani mogao da izjednači, ali se rezervista Romero istakao. U izuzetno zanimljivom prvom delu i Kevin Mone-Pake je mogao da šokira Old Traford, ali je Junajted uspeo da odoli do odlaska na odmor.

U nastavku meča, nemoćni gosti nisu mogli da ugroze domaćina, a Zaltan Ibrahimović je sa još dva gola potpuno dotukao goste. Prvo je u 75. posle prodora Lingarda iz blizine sa nekoliko metara povećao na 2:0, a tačku na ovaj meč stavio je ponovo Šveđanin sa bele tačke u 88. minutu posle ispravno dosuđenog jedanaesterca.

Nema šta, Zlatan je večeras sam ugazio Sent Etjen i obezbedio svom timu miran revanš za sedam dana u Francuskoj.

Čitav posao oko plasmana u osminu finala Lige Evrope večeras su završili i Šalke i Bešiktaš, koji su lagano zabeležili pobede na gostovanjima.

Bundesligaš je bio surov prema PAOK-u u Solunu i srpskom stručnjaku Vladimiru Iviću koje je razvalio sa čak 3:0 (1:0). Za vođstvo u prvom delu pobrinuo se Gvido Burgštaler posle slobodnog udarca i otpatka, dok su u finišu Maks Mejer u 75. i oporavljeni Klas-Jan Huntelar u 90. minutu upotpunili šampionsko izdanje ekipe Markusa Vajncirla.

Srpski reprezentativac Matija Nastasić je besprekorno odradio posao za 90 minuta koliko je proveo na terenu, a zaradio je i žuti karton.

Bešiktaš je kao gost rutinski porazio Hapoel Ber Ševu sa 3:1 (1:1). Duško Tošić je odigrao svih 90 minuta za istanbulskog velikana, koji je posle izjednačenog prvog poluvremena prelomio meč u nastavku zajvaljujući golovima Tosuna u 60. i Hačisona u 90. minutu.