""

Gimaraiš se probudio!

Vreme čitanja: 1min | ned. 21.01.18. | 23:23

Vitorija na svom stadionu pobedila Eštoril

Konačno su i navijači Vitorije Gimaraiš dočekali pobedu svoje ekipe. Popularni Osvajači su na svom stadionu savladali Eštoril sa 3:1 u 19. kolu portugalske Primeire i prekinuli niz od šest mečeva bez trijumfa.

Ni u ovoj utakmici, međutim, nije moglo bez frke po Gimaraeš. Počelo je dobro za Vitoriju jer su gosti već u devetom minutu ostali bez pocrvenelog Abnera.

Brojčanu prednost domaća ekipa iskoristila je u devetom minutu kada je mrežu Eštorila pogodio Paolo Urtado. A onda u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena šok za navijače Gimaraiša - Andre Klaro je izjednačio.

Srećom po domaće, samo nekoliko minuta posle početka drugog poluvremena Rafinja je vratio prednost Gimaraišu, ali je sve dileme tek u 92. minutu otklonio Heldon.

PORTUGAL 1 - 19. KOLO

Setubal - Sporting 1:1 (0:1)