"Ture i Zabaleta"

Građani drhtali od straha! Gomis terorisao odbranu, Hartove parade spasile Siti, odbegli sin Boni matirao Svonsi (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 17.05.15. | 16:25

Tim Manuela Pelegrinija na kraju odlično prošao, jer su Gomis i Fernandez mogli da donesu potpuni preokret...

Ture i Zabaleta

Dileme više nema - Mančester Siti je obezbedio direktan plasman u Ligu šampiona! Posle Čelsija, koji je odavno overio titulu, tim Manuela Pelegrinija „kupio“ je svoju ulaznicu za žurku evropske elite, ali je do tog cilja stigao putem kojim se ređe ide. Bivši šampion Engleske prolio je hektolitre znoja kako bi savladao Svonsi na Libertiju, Građanima su se „tresle gaće“ sve do pogotka Vilfrida Bonija u poslednjim trenucima. Ipak, sve zasluge za tri velika boda idu na račun Jaje Turea sa dva pogotka i Džoa Harta, čije su majstorske odbrane u finišu utakmice zaustavile nalet Bafetimbija Gomisa i njegovih saigrača - 4:2 (2:1).

Uprkos činjenici da je Siti na papiru daleko skuplji i moćniji tim od Svonsija, to se na terenu nije osetilo. Igrao je Pelegrini gotovo sa najjačom postavom, sa Aguerom napred i trilingom Silva – Lampard – Milner iza argentinskog golgetera. Ali, prva dva pogotka na utakmici postigli su Ture i Milner, posle asistencija Silve i Aguera. Siti je već u 36. minutu imao dva gola prednosti i činilo se da je Siti već zaokružio nova tri boda, no tako nije mislio i domaćin.

U finišu prvog poluvremena Gilfi Sigurdson je pravom lepoticom sa ivice šesnaesterca prepolovio zaostatak, a već polovinom drugog dela usledio je pravi šok za Građane – Gomis je prihvatio fantastičnu loptu Ešlija Ričardsa sa polovine terena, prevario Mangalu i Demikelisa i matirao Džoa Harta! Liberti je proključao, a Svonsi je preuzeo potpunu kontrolu utakmice.

Ipak, sve neiskorišćene šanse kaznio je Ture novim pogotkom u 74. minutu. Ture je u punom trku prošao nekoliko protivničkih igrača, lepo naciljao metu i sproveo loptu iza leđa golmana! Bila je to demonstracija totalnog fudbala.

Na kraju prava je sreća što Siti nije doživeo pravi brodolom u Velsu, jer je Hart vanserijskim odbranama prvo zaustavio pokušaj Fernandeza, koji je hitac glavom već video u mreži i gotovo počeo da se raduje, a potom i udarac Gomisa. Siti se provukao kroz iglene uši, a tačku na pobedu gostiju stavio je odbegli sin Svonsija, Vilfrid Boni