"Balažic u dresu Partizana"

Gregor Balažic dao gol posle dve godine: CSKA lako zaokružen (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 29.07.17. | 16:14

Ural neporažen posle tri kola, novajlija pao u Moskvi

Balažic u dresu PartizanaPrimarni zadatak je da čuva svoj gol, ali zahvaljujući visini i konstituciji ume Gregor Balažic da bude opasan i pred tužim. To je slovenački štoper dokazao u utakmici trećeg kola Premijer lige Rusije, kad je trzajem glavom sačuvao svom Uralu status nepobedivosti.

Balažic je dva minuta pre kraja susreta sa Ufom bio snalažljiv u kaznenom prosotru gostiju i posle centaršuta Gruzina Čanturije smaestio loptu u mrežu. Na taj način Ural je posle početnog remija sa Rostovim (1:0) i pobede u finišu susreta sa moskovskim Dinamom (1:0), zabeležio i treći vezani meč na kome je prošla igra 0-2 gola i osvojen peti bod u prvenstvu.

Inače, Blažicu je ovo bio prvi gol u zvanični utakmicama posle 22. avgusta 2015. kad je pogodio za Partizan na gostovanju čačanskom Borcu. Mladi srpski defanzivac Dominik Dinga sve vreme je presedeo na klupi za rezerve.

CSKA je u Moskvi bez većih problema lako izašao na kraj sa novajlijom SKA iz Habarovska. Goste je načeo Aleksandar Golovin već u četvrtom minutu, a kad je Izraelac Birbas Natho u 37. iz jedanaesterca udvostruči prednost postalo je jasno da su Armejci uzeli tri boda.

Inače, kec na CSKA bio je sedmi najigraniji par dana, a zaokružen je praktično bez po muke.