"Radost Kopljanika"

Gudelj namestio petardu Ajaksu, Falkenburg otkinuo bod Filipsovcima (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 21.11.15. | 22:40

Lider Eredivizije pregazio Kambur sa 5:1 i učvrstio prednost na tabeli. Filipsovcima samo bod u Tilburgu

Radost Kopljanika

Lider holandskog šampionata večeras je bio inspirisan protv Kambura kojeg je ispratio kući sa pet lopti u mreži. Sjajni tim Franka De Bura zabeležio je deseti prvenstveni trijumf kojim je ostao na čelu holandskog šampionata.

Iako nije postigao nijedan gol, srpski reprezentativac Nemanja Gudelj bio je među najboljim pojedincima na terenu. Dva puta je sjajno asistirao saigračima koji su se upisali u strelce, a imao je nekoliko dobrih poteza kojima je oduševio publiku na Amsterdam Areni. Prvu majstoriju videli smo u 25. minutu kada je idealno poslužio defanzivca Feltmana za 1:0.
"Gazi", uzviknuo je nekoliko puta Gudelj posle gola, ali je brzo uzvratio Kambur preko Van de Strika koji je sjajnim udarcem glavom poravnao na 1:1 u 27. minutu.

Ipak, samo dva minuta kasnije sjajni Poljak Milik je nakon kornera glavom vratio prednost Ajaksu, a asistent je opet bio naš Gudelj. Bio je to uvod u ofanzivu domaćina, a Dejvi Klasen je sjajnim golom glavom u 38. povisio na 3:1. Gudelj je sjajno izveo još jedan korner u poslednjim trenucima prvog dela, lopta je pala u šesnaesterac Kambura, a tamo je sjajni Klasen još jednim lepim udarcem povećao na velikih 4:1.

U nastavku jedan od najslabijih timova u Holandiji nije pripretio Kopljanicima, a tačku na sjajnu partiju Ajaksa stavio je mladi Nemac Amin Junes koji je u 61. minutu na pas Feltmana postavi okonačnih, velikih 5:1.

PSV Ajndhoven nije uspeo da nastavi pobedonsoni niz. Nakon tri uzastopna trijumfa u Erediviziji neočekivani kiks desio im se u Tilburgu, protiv večeras iznenađujuće dobrog Viljema. Iako su gosti vodili od 11. minuta pogotkom Pereira nakon rikošeta u šesnaestercu domaćina, u nastavku je usledio totalni preokret, a dva gola Erika Faleknburga u 55. i 62. nagoveštavali su veliko iznenađenje.

Čast gostiju ipak je uspeo da sačuva najbolji strelac holandske lige Luk De Jong koji je nakon gužve i kornera u 73. minutu poravnao i 13. prvenstvenim golom obezbedio PSV-u bod sa ovog gostovanja.