""

Hadžijeva četa preslišala Konkordiju, ali je mladi naslednik i dalje zelen za veliku scenu...

Vreme čitanja: 2min | pon. 17.08.15. | 19:42

Golobradi Janis Hadži, sin rumunske legende, nije se baš pokazao...

Neka se Steaua i Astra dobro pripreme - četa Georgija Hadžija gazi nemilosrdno i juri ka samom vrhu! Posle četiri vezana remija na startu nove sezone, ekipa jedne od najvećih legendi rumunskog fudbala vezala je i treću pobedu u nizu i preslišala Konkordiju (3:1), čime je zauzela drugu poziciju na tabeli.

Novi rumunski hit je više od pola posla odradio već tokom prvih 45 minuta utakmice, kada je na semaforu već pisalo "2:0". Protivnički bedem brzo je probijen, već u 5. minutu utakmice, kada je Florin Tanase sa bele tačke pogodio metu i doveo Vitorul u vođstvo, da bi Dragoš Nedelku u 38. minutu duplirao vođstvo i najavio potencijalnu katastrofu gostiju.

Doduše, strasti su se malo smirile u drugom delu, ali je rezultat mogao da bude i daleko veći. Da je mladi Hadžijev naslednik, 16-godišnji Janis zatresao mrežu sa penala stvari bi se verovatno drugačije razvijale, ali je golobradi vezista pokazao da je i dalje „zelen“ za seniorski fudbal.

Gosti su u 75. minutu preko Serediuka malo prodrmali protivničke redove i prepolovili zaostatak, što je igrače Vitorula nateralo da reaguju, pa je Čitu u samom finišu susreta postavio konačnih 3:1.

LIGA 1 - 7. KOLO

Petrolul – Botošani 2:1 (0:0)