""
""

Borusija park neosvojiva tvrđava; Menhengladbah treći put do 4:1 (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 27.10.13. | 19:30

Hamburger slavio u Frajburgu 3:0 i ostavio ga bez pobede posle deset kola Bundeslige

Borusija park je neosvojiva tvrđava, na njoj je pao i Ajntraht! Menhengladbah je u poslednjoj utakimici desetog kola Bundeslige razmontirao goste iz Frankfurta (4:1), zabeležio četvrtu uzastopnu pobedu na svom stadionu i napredovao do četvrtog mesta na tabeli, odmah iz Bajerna, imenjaka iz Dortmunda i Leverkuzena.

Očuvanje perfektnog niza Zelnih na svom bunjištu najavio je Huan Arango iz slobodnog udarca u ranoj fazi meča, gosti su uzvratili pogotkom Štefana Ajgnera, ali je to bilo sve od njih, pošto je odmah zatim prednost domaćinu vratio Šveđanin Oskar Vendt.  U nastavku je na terenu postojao samo jedan tim, pa su Herman i Brazilac Rafael obezbedili treći trijumf Menšu rezultatom 4:1.

Kriza je prošlost za fudbalere Hamburgera. Klub iz najveće nemačke luke je očajno počeo sezonu, da bi u poslednih mesec dana prigrabio osam bodova i pomerio se iz opasne zone, gde je ostao njegov nedelji rival Frajburg – 3:0.

Četa Berta van Marvijka razbila je učesnika Lige Evrope i to na njegovom terenu, u završnici prvog  i početkom drugog poluvremena, golovima mladih nemačkih lavova Maksimilijana Bestera i Pjera Mihaela Lasoge, da bi iskusni Holanđanin Rafael Van der Vart šestim golom u sezoni zapečatio sudbinu domaćina, kome sledi borba za opstanak, pošto je posle deset kola uz Nirnberg jedini tim bez pobede u Bundesligi.