Hrvatska počela pobedom u derbiju

Vreme čitanja: 2min | pet. 11.01.19. | 20:14

Island se dobro držao do poslednhih pet minuta

Rukometaši Hrvatske su pobedom u Minhenu nad Islandom od 31:27 (16:14) otvorili takmičenja na Svetskom prvenstvu koje se igra u Danskoj i Nemačkoj.

Bio je to veoma uzbudljiv duel sa mnogo preokreta. Počelo je neverovatnom napadačkom rapsodijom sa obe strane. Prvih deset napada na utakmici bilo je realizivano, tako da je nakon prvih šest minuta rezultat već bio 5:5.

Hrvatsku je u igri držao Stepančić, ali tada Island prvi puta odlazi na dva razlike, vrlo skoro i na 14:11. Tada se dogodio neki klik kod Kauboja koji prave seriju od 5:0, pa je na veliki odmor Hrvatska otišla sa vođstvom 16:14.

Ekipa Lina Červara je na dobar način počela  drugo poluvreme, ali je Island uzvratio i prišao na samo dva gola zaostatka. Ipak, Hrvatska ima odličnu ekipu, to su potvrdili Horvat, Duvnjak i Cindrić, koji su redom tresli protivničku mrežu.

U 54. minutu, kod rezultata 26:26, Hrvati su igrali veoma dug napad, da bi doslovce u poslednjem dodavanju Stepančić probio golmana za novo vođstvo Hrvatske.

To je bio ključan moment utakmice, taj gol kao da je uništio Islanđane, pa su Horvat, Cindrić i Mandić odveli Hrvate na bezbednih plus četiri.

Najefikasniji u redovima Hrvatske bili su Stepančić sa osam golova i Cindrić sa šest. Kod poraženih, Palmarson je dao sedam golova, a Gunarson dva manje.