""
""

I Dama je od krvi i mesa: Kaljehon i Mertens prekinuli neverovatnu seriju Juventusa! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 30.03.14. | 22:40

Napolitanci su daleko više želeli pobedu od pomalo uljuljkanog lidera, koji je u poslednjih nekoliko kola bio neprepoznatljiv, a sada je konačno platio ceh slabim igarama – 2:0

Svakoj seriji dođe kraj, pa tako i neverovatnoj seriji Stare dame, koja je savladana u Napulju, nakon 22 utakmice bez poraza u Seriji A, odnosno poraza od Fiorentine na Artemio Frankiju krajem oktobra prošle godine – 2:0 (1:0).

Napolitanci su daleko više želeli pobedu od pomalo uljuljkanog lidera, koji je u poslednjih nekoliko kola bio neprepoznatljiv, a sada je konačno platio ceh slabih igara.

Izabranici Rafe Beniteza su do vođstva došli u najboljem mogućem trenutku. Igrao se 37. minutu, Insinje je uputio odličan centaršut na Kaljehona, koji iz sumnjive pozicije trese mrežu Đanluiđija Bufona.

U prvi mah je izgledalo da se Španac prilikom upućivanja lopte bio bliži golu od Asamoe, ali procenite sami...

Domaći su pre tog gola, ali i posle bili bolji i opasniji rival na terenu, dok je Dama stihijski napadala, bez nekih većih prilika.

Živosti u gostujuće redove donekle je uneo Mirko Vučinić, koji je u 69. minutu zamenio očajnog Osvalada, i potom u nekoliko navrata pošteno namučio odbranu domaćih.

Ipak, deset minuta kasnije na terenu se našao Dris Mertens, čija je majstorija u 81. minutu zapalila San Paolo i definitivno presudila moćnom Juventusu.

Napolitanci su ovim trijumfom pobegli na ogromnih 12 bodova od četvrtoplasirane Fiorentine, ali i prišli Romi na šest bodova zaostatka i utakmicom više.

Sa druge strane Vučica ima priliku da trijumfom u zaostalom meču sa Parmom (sreda, 18.30), priđe Dami na minus od osam bodova, ali je osvajanje Skudeta po svemu sudeći nemoguća misija za pulene Rudija Garsije.