""
""

I Spartak se gostio na Anži areni: Movsisjan odveo Narodnu komandu na drugo mesto! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 20.10.13. | 19:48

Dinamo savladao Kubanj, Krila Sovjetov u sudijskoj nadoknadi do bodova protiv Rostova

Strmoglavi pad Anžija iskoristio je i moskovski Spartak, koji je pogotkom Jure Movsisjana osvojio tri veoma značajna boda u Kaspijsku i probio se na izuzetno visoku poziciju dva ruske Premijer lige – 0:1 (0:1).

Moskovljani su u meč na Anži areni ušli pod velikim pritiskom, pošto nisu uspeli da trijumfuju na poslednja dva meča. Ipak, ekipa Valerija Karpina uspela je da nađe put do gola Mihaila Keržakova, iako nije odigrala posebno kvalitetan meč.

Najvažniji trenutak na ovom meču odigrao se u 27. minutu, kada je desetka Spartaka na najbolji način iskoristila otpadak u petercu Anžija nakon šuta Megidija i postigla, ispostaviće se, odlučujući pogodak na ovom meču.

Spartak sada zaostaje pet bodova za neprikosnovenim Zenitom i zaista je teško očekivati da bi mogao da se upusti u borbu za šampionsku titulu, ali bi plasman u kvalifikacije za Ligu šampiona bio prava premija za ekipu Valerija Karpina.

Krila Sovjetov su preokretom na gostovanju kod Rostova produbile krizu domaćeg tima i odmakle od opasne zone 1:2 (1:0).

Domaći tim je vodio sve do 78. minuta kada je Luis Kabaljero izjednačio da bi 21-godišnji Aleksandar Elisejev u sudijskoj nadoknadi pogodio za 2:1 i produbio agoniju Rostova, koji čeka pobedu punih sedam kola.

Preokret i u Moskvi gde je Dinamo zahvaljujući dvostrukom strelcu Andreju Voronjinu i Kevinu Kuranjiju savladao Kubanj sa 3:1 i izbio na peto mesto na tabeli.