""

I to je slovenački šampion? Budućnost ubedljiva protiv Tajfuna!

Vreme čitanja: 2min | ned. 11.10.15. | 18:45

Marić i Kuk očitali protivniku novu lekciju...

Nije bilo 47 poena razlike kao nedavno u Pioniru, ali košarkaši Tajfuna doživeli su novi ubedljiv poraz. Ovog puta od slovenačkog šampiona za klasu je bila bolja Budućnost, koja je slavila rezultatom 80:61 (17:17, 25:16, 16:12, 22:16) na startu 5. kola Jadranske lige.

Crnogorski prvak rutinski je slavio u Šentjuru, u utakmici u kojoj je domaćin bio ravnopravan rival samo tokom prve četvrtine. Ali, kada je triling Kuk - Marić - Dragićević podigao „radnu temperaturu“ na viši nivo Tajfun nije imao šansu.

Budućnost je utakmicu prelomila u svoju korist u finišu prvog i na startu drugog poluvremena, kada je serijom 14:2 razbila protivnika i došla do prve dvocifrene razlike (44:33). Od tog trenutka igrači Igora Jovovića nastavili su u serijama da krckaju odbranu Tajfuna, koji je na kraju uspeo da sačuva obraz, s obzirom na to da je Budućnost u nekoliko navrata imala i preko 20 poena prednosti, te da je trijumf mogao da bude i ubedljiviji...

U redovima Đetića Aleks Marić ubacio je 20 poena, uz deset skokova i četiri ukradene lopte, Omar Kuk dodao je 19 poena i 11 asistencija, dok je Dragićević imao 12 koševa i šest skokova. Kod Tajfuna jedini igrač sa dvocifrenim učinkom bio je Tomaž Bolčina – 16 poena, pet skokova, a solidan je bio Aleksandar Ponjavić, sa po osam poena i skokova, te pet asistencija i dve asistencije.