""

I Žalgiris utišao Nokija arenu

Vreme čitanja: 1min | čet. 23.03.17. | 22:16

Igrači Makabija izgleda jedva čekaju završetak evroligaške sezone

Košarkaši Žalgirisa ostali su bez plasmana u četvrtfinale Evrolige, ali su izgleda rešili da u velikom stilu odigraju poslednja tri kola. Večeras su kao gosti ubedljivo pobedili Makabi sa 93:77 u utakmici 28. kola elitnog takmičenja.

Litvanskom velikanu to je bila 15. pobeda u Evroligi, a Makabi koji igra izuzetno loše ove sezone, upisao je 18. poraz.

Ponos Izraela večeras je ponovo odigrao veoma slabo, samo je u poslednjoj četvrtini, četiri minuta pre kraja uspeo da priđe na minus šest (75:81), ali je u finišu Žalgiris serijom od 12:2 došao do trijumfa.

Edgaras Ulanovas je sa 20 poena bio najefikasniji košarkaš Žalgirisa, Antanas Kavalijauskas je dodao 14, a Paulijus Jankunas još 12 poena. Leo Vesterman imao je četiri poena i osam asistencija.

Kod Makabija najbolji strelac bio je Viktor Rad sa 16 poena, a Silvin Landesberg ubacio je 11 poena.