"Razočarani otišli kući: Navijači Nirnberga"

Igra se dok sudija ne svira kraj: Unionu bod u nadoknadi, Dedič rastužio Nirnberg

Vreme čitanja: 2min | sub. 17.10.15. | 15:15

Oba meča današnjeg programa Cvajte rešeni su golovima u nadoknadi vremena i nisu imali pobednika

Razočarani otišli kući: Navijači Nirnberga

Sve je bilo spremno za dva slavlja, bodovi su bili upisani za favorite Nirnberg i Sankt Pauli, ali su njihovi rivali imali čudesno popodne u kojem su u nadoknadi vremena stigli do bodova. Oba meča današnjeg programa završena su remijima, a zadovoljniji su bili oni koji su se iščupali u poslednjim trenucima.

Vrlo zanimljiv meč viđen je u Berlinu gde je Sankt Pauli vodio do četvrtog minuta nadoknade, ali je mladi Bendžamin Kesel pogotkom za konačnih 3:3, doneo veliki bod timu Saše Levandovskog kojim je Union pobegao iz opasne zone.

Poljak Sobota doveo je Sankt Pauli u vođstvo u 22. minutu, ali je Union sjajnom ofanzivom u poslednjih pet minuta prvog dela došao do preokreta i vođstva od 2:1. Zejnulahu u 42 i Thijel 45. pogađali su za preokret, ali je u nastavku Hornšuh lepim golom u 54. minutu izjednačio na 2:2 i najavio novi preokret.

Loše su domaćini izgledali u većem delu drugog poluvremena, a kazna ih je stigla u 72. minutu, kada je posle lep akcije i centaršuta Ratkovskog, Dudžijak prikucao loptu za 2:3. Ipak, u samom finišu domaćin je stigao do gola, preko Kesela i važnog boda protiv velikog favorita.

Loše popodne imao je i Nirnberg, koji je očekivao tri boda u okršaju sa FSV Frnkfurtom, kojim bi krenuo ka vrhu tabele. I izgledalo je da to neće biti problem, nekadašnji bundesligaš je napadao, stvarao šanse, a u 57. minutu bivši junior Bajerna Šopf je doveo Nirnberg u vođstvo.

Činilo se da će domaćin lako doći do pobede, ali je u drugom minutu nadoknade dosuđen sumnjivi jedanaesterac za goste, nakon prekršaja nad Halimijem. Loptu je namestio veteran Slovenac Zlatko Dedič koji je bio precizan za konačnih 1:1.