""

Imamo pretposlednjeg putnika u plej-of, to je - Šefild! Sada je sve na Midlzbrou, Barnliju i Brajtonu

Vreme čitanja: 2min | sub. 30.04.16. | 17:55

Jokanov Fulam ponovo rastrgnut, Bristol se iživljavao nad nejakim Hadersfildom

Putnici u Treću ligu odavno su poznati, a sada je poznat pretposlednji učesnik plej-ofa i to će biti Šefild Venzdej! Popularne Sove slavile su rezultatom 3:0 u meču protiv Kardifa i direktnom okršaju za šestu poziciju, koja daje i poslednju kartu za doigravanje. To praktično znači da će se sada sve svesti na to šta će u poslednjem trenutku uraditi Midlzbro, Brajton i Barnli, a ne treba zaboraviti da će u poslednjoj rundi okršaj imati prvopomenuti klubovi!

U međuvremenu, ako Barnli pobedi Kvins Park Rendžers u poslednjoj utakmici 45. kola - sigurno ide u Premijer ligu.

Šefild je do pobede i tri najvažnija boda u finišu sezone stigao u vremenskom rasponu od samo 11 minuta. Posle nešto više od sat vremena „natezanja“ barijeru gostiju probio je Geri Huper u 64. minutu, da bi samo nekoliko trenutaka kasnije Peltije častio Šefild autogolom i tako rivalu obezbedio veliku pobedu. Ipak, poslednju reč imao je Šefildov heroj Huper novim pogotkom, u poslednjim sekundama utakmice.

Kolo pre kraja Šefild sada ima nedostižnih sedam bodova više u odnosu na Kardif i sada će samo sačekati ime protivnika u doigravanju.

Jokanovićev Fulam ponovo je doživeo brodolom, ovog puta na gostovanju Brentfordu gde je sve bilo rešeno za samo sedam, odnosno 40 minuta. Već u uvodnoj fazi meča Saunders i Hogan su doveli do toga da Brentford vodi sa 2:0, da bi stameni centarfor u finišu prvog dela postigao drugi gol na tabeli i rešio sporna pitanja.

Ipak, Fulam je već obezbedio opstanak i plovi u mirnim vodama, uprkos ovom ishodu.

Bristol Siti prekinuo je 11-godišnji post protiv Hadersfilda na svom terenu i to na furiozan način – pobedom od 4:0.

Mada dešavanja u prvom poluvremenu nisu previše obećavala, s obzirom da je samo Kođija u poslednjim trenucima upisao recku, u periodu od 64. do 77. minuta domaćin je smestio još tri komada! Seriju je otvorio Brajan, da bi Kođija nastavio golgeterski niz, a isti zatvorio Tomlin.