""
""

Incidenti u derbiju Bukurešta bacili pobedu Dinama u drugi plan: Navijači tražili ostavku trenera, autogol niko nije ni zapamtio (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 11.04.15. | 20:12

Žandarmerija morala da interveniše posle drugog pogotka i uletanja dva navijača na teren

Starosedeoci na tribinama Dinama iz Bukurešta pamte daleko bolja vremena od ovih sada. Pamte da njihov omiljeni tim ima 18 titula u rumunskom prvenstvu. Ni Rapidovi vatreni fanovi nisu baš navikli na borbu za opstanak, a posebno da nemaju mnogo šanse za njega. Posebno posle ovog poraza od 2:0, koji je doduše, totalno bačen u drugi plan, prvoligaški status za narednu sezonu je sve dalji i dalji.

Još pre utakmice su navijači Dinama pevali treneru Flavijusu Stojčanu da žele da ode bez obzira na to šta se desi na ovom meču. On je to i više nego stoički podneo, pošto je vodio tim do pobede. Prvi pogodak je pao u drugom minutu, posle velike greške i smušenosti odbrane Rapida, kada je svoju mrežu zatresao nesrećni Čeh Pavel Čmovš.

U 61. minutu utakmice, nova velika greška odbrane gostiju, pošto je iskusni Mirčea Bornesku dodao loptu pravo u noge Bogdanu Gavrili, kome nije bilo mnogo teško da postigne gol sa deset metara.

Iako on nije postigao autogol, Bornesku je direktno kriv za oba, jer je i kod prvog očajno intervenisao.

Ni taj pogodak nije pomogao treneru Stojčanu, i dalje se tražila njegova ostavka.

A onda su i navijači Rapida u potpunosti poludeli. Dva huligana su probala da uđu u deo terena gde se nalazio golman Dinama, strasti su se rasplamsale i opšta tuča je bila vrlo blizu. Žandarmerija je intervenisala, pa je došlo i do pesničenja sa predstavnicima zakona.

Dinamo je na ovim trijumfom prekinuo niz od četiri meča bez pobede, dok je za Rapid koji sve brže tone, ovo treći neuspeh u nizu.